Záchrana osob ve výšce

Dnes 19.11.2016 v 9:40 byl naší jednotce vyhlášen výjezd na záchranu osob ve výšce Dobrná - rozhledna Sokolí Vrch. Naše jednotka vyjela na zásah vozidlem CAS 24 - Praga. Po příjezdu na místo jsme se informovali u správce budovy, který byl zároveň oznamovatelem, který předal zpávu veliteli zásahu, že se na ochozu rozhledny nachází zraněná osoba. Naši členi vybaveni nosítky a zdravotnickou brašnou vyrazili na zachranu osoby.

Na místě jsme zjistili, že zraněný uklouzl a necítí nohy. S podezření na zranění v oblasti páteře jsme po základním ošetření a zafixování zraněného naložili na nosítka a postupně snášeli z rozhledny. Po cestě dolů došlo k zahoření kabelů a nešlo již dále pokračovat v cestě dolů. Strojník musel donést dýchací přístroje, kterými se museli naši členi dodatečně vybavit. Poté bylo možné pokračovat dolů, kde jsme zraněného předali rychlé záchrané službě. 

Tak toto bylo dnešní cvičení a prověřující naše schopnosti a reakce při zásazích od našeho velitele. Tímto mu děkujeme za dnešní překvapení, které nám umožnilo příjemně a užitečně strávenou odbornou přípravu a sobotní dopoledne. :-)

Číst 1219 krát

CO NÁS ČEKÁ

Žádné události

BUĎTE V KONTAKTU

 Chcete vidět víc? 

maxresdefault

 fcebook

POČASÍ V DĚČÍNĚ

PODPORUJEME

 

PŘIHLÁŠENÍ

JSDH Děčín III - Staré město | Magistrát města Děčín